מהו שפע אמיתי?

מהו שפע אמיתי והאם הוא באמת כל כך מועיל כפי שאנשים רבים נוהגים לחשוב?

ראשית חשוב לציין כי שפע היא היכולת שלנו להאמין כי יש לנו מבחר גדול של אנשים ועצמים העומדים לרשותנו ולכן אף פעם לא נסבול מחוסר כלשהו במשאב, אנרגיה ותקשורת עם הסביבה שלנו כמובן.

שפע

מהו שפע אמיתי?

יחד עם זאת, שחוב לציין כי השפע האמיתי הוא טמון בקבלה העצמית שלך כלפי עצמך. ברגע שאתה מבין כמה באמת אתה מיוחד, אין שום דבר אחר בעולם כולו אשר יכול לגרום לך לחשוב אחרת, כל עוד עמדתך יציבה בעניין.

מהו שפע – הטעות הנפוצה

חז”ל אמרו: “שלח לחמך על פני המים”. מהי עמדתכם בנושא? האם כדאי לתת או שלא? יש שיגידו שכן, ויש שיעדיפו לשמור את הידע והכח לעצמם. מדוע?

ראשית יש להבין כי בני אדם הם יצור אינטרסנט. אין בכך כל פסול או כוונה רעה כלשהי. כל מה שזה אומר זה שבסה”כ כל אדם דואג קודם כל לעצמו.

בדרך כלל הבעיה מתחילה בכך שאנשים מתחילים לפרש התנהגויות וסיטואציות שונות כמובנות מאליו, ולאחר מכן האמת לאמיתה באמת יוצאת לאור.

יש אנשים שיש בהם את היצר לתת, לעזור ולתמוך אנשים – פשוט כי זה עושה להם טוב. יחד עם זאת חשוב להבין כי צריכים שניים בשביל טנגו, ובמקרים רבים הרצון לעשות טוב יכול לעלות ביוקר אחר כך. מדוע? מכיוון שכשאדם אחד נותן מעצמו יותר מדי, בעוד שהצד השני מתחיל לקבל זאת כמובן מאליו, הקשר מתבסס על צורך אישי ופנימי להמשיך ולקבל עוד מאותו הדבר, בעוד שהצד של הנתינה מהצד השני נחסמת לחלוטין (או שמעולם גם לא הייתה לפני כן).

קשר מבוסס אינטרס אינו דבר רע, להיפך. הבעיה היא בניצול. (הרצון להמשיך ולקבל מבלי לתת דבר).

ניסיון החיים הוכיח כי עדיף לתת מתנה לאדם שראוי לה מאשר לתת מתנה למישהו שאוהבים – רק כי אוהבים.

אם כך, צריך לדעת לזהות מתי הלחם ששלחתם למים אכן יחזור אליכם בחזרה ומתי האדם ימשיך ויבקש עוד ועוד.

רגע האמת והמבחן של השפע

בדרך כלל אתם עלולים להרגיש תחושה של אי נוחות כאשר אדם מעוניין להמשיך לקבל מכם משהו, במקרים מסוימים תבחינו בכך מיד, ולפעמים זה עשוי לקחת קצת זמן עד שבאמת תבינו את טיב הקשר. (אולי אפילו אף פעם לא תדעו).

הדרך הטובה ביותר באמת להבין מהו שורש הקשר, יש לפרק אותו לגורמים ולהבין מהן היסודות אשר מחזיקים אותו בכלל עומד. אם מצאתם את עצמכם בסיטואציה אשר הרגשתם כי האדם העומד מולכם מתמקד אך ורק בעצמו ואינו מביע כל עניין בכם כאינדיבידואל וסובבים אך ורק סביב תחום העניין והנושא המרכזי אשר הם חפצים בקבלת ערך מוסף מצידכם, אז”י עליכם לעשות שינוי, ורצוי מהשורש.

המילים, והחיוך ואפילו זמן האיכות אשר יבלו אתכם אותם “החברים” אינם בהכרח מדד לקרבה אלא עשוי להיות באותה המידה גם קשר מבוסס אינטרס אשר אינו מקדם אתכם ואף דורש מכם להמשיך ולהשקיע בצד השני ללא כל תמורה או עניין אמיתי מצדם בכם.

אז מה עושים?

ובכן, קשה לשים את הערך שפע במסגרת אחת עם נוסחה לפתרון. לכן, חשוב מאוד שתבינו כי אם יש לכם ידע וכח, תנו ממש מעט ממנו לאחרים וראו איזו תגובה תקבלו. נסו להבחין האם גם אתם תוכלו לקבל בשלב מסוים תמורה להשקעה. אך בכל מקרה, היזהרו מלתת את הכל, כי בסופו של דבר אתם עשויים לגלות כי הקשר לו ציפיתם רחוק מהמציאות והוא לא אחר מאשר ניצול.

השתמשו בשפע להעצמה אישית ובחרו לתת ממנו לאלו אשר באמת מגיעה להם ההשקעה הזו מצדכם. לא יעבור זמן רב עד אשר תראו כי עשיתם את הבחירה הטובה ביותר עבורכם.

Recent Posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.